Rezidenca Future Home - Eshte momenti i nje ambjenti te mire me cmim te lire! Tirane

Sherbime Profesionale Data: 17/11/2019 17:16

60,000 Euro

  • Rezidenca Future Home - Eshte momenti i nje ambjenti te mire me cmim te lire!
  • Rezidenca Future Home - Eshte momenti i nje ambjenti te mire me cmim te lire!


Pagesa 60,000 Euro
Qyteti - Zona Tirane - Astiri/Unaza e re/Teodor Keko
Adresa Rruga Teodor Keko, Tirana, Albania
Lexime 10562
Rezidenca Future Home - Eshte momenti i nje ambjenti te mire me cmim te lire! broshura-rezodenca-futue-home.pdf (Format ) |

Future Home Residence eshte nje kompleks ne funksion te banoreve qe zgjedhin te jetojne ne te. Ofron aplikim te teknologjive te fundit ne ndertim per te ofruar cilesine me te larte ne cdo njesi banimi.
Future Home Residence eshte nje kompleks ne mes te gjelberimit. I rrethuar nga parqe te medha gjelberimi, fusha sportive dhe kende lojerash per femije.Gjelberimi ne zone eshte ne raportin 55% te bllokut te banimit me siperfaqe 19’000 m2. Godinat kane distance mbi 20m nga njera-tjetra, gje qe I mundeson diellzim te plote pergjate gjithe dites per cdo apartament.Vizitoni faqen e rezidences:
http://rezidenca-futurehome.com/shitjet/

Kati perdhe dhe pjeserisht kati I pare do te kene funksion sherbimesh tregatare dhe administrative. Sherbimet e ofruara do te jene me akses te drejteperdrejte nga sistemimi dhe lehtesisht te pershtatura per cfaredolloj biznesi, duke lehtesuar keshtu maksimalisht jeten e banoreve te zones.

10 katet e tjera jane te organizuara ne apartamente komode dhe moderne te tipologjive te ndryshme. Apartamentet jane te gjitha optimale pergjithesisht ne forme kuadratike, me ambiente te medha plot drite dhe pamje, me vetrata panoramike e deri tek ato me tradicionalet me dimensionet klasike per klientet qe preferojne qe te jene tradicional ne zgjedhjet e tyre. Secili prej apartamenteve ka minimalisht nje llozhe te bollshme dhe dy tualete ku gjithmone njeri eshte me ventilim natyral. Apartamentet disponojne orientim shume te mire ndaj diellit dhe jane ne nje zone ideale per banim.

Elementi identifikues i objektit eshte ngjyra. Frymezimi ka ardhur nga qyteti i Tiranes, i cili ngjyren e ka element kryesor te fasades, duke u cilesuar si qyteti i ngjyrave te gjalla. Arkitektures i jepet jete dhe ngrohtesi permes ngjyrave baze te perdorura. Ngjyra mbizoteruese eshte e kuqja, nje ngjyre dominante dhe dinamike. Ajo psikologjisht perceptohet nga syri me afer se sa eshte dhe i jep objektit plasticitet.
Ngjyra eshte bere pjese e cdo apartamenti, duke i dhene rendesi te madhe gjendjes psikologjike te personave ne te. Ajo shfaqet si element ne fasade dhe element funksional i apartamentit, llozhes. Ne objektin baze ngjyre gri, dalin ne pah modulet Tetris plot ngjyra, te cilat duken sikur jane duke rene njera pas tjetres dhe formojne objektin ne teresi. Keto module marrin kater ngjyrat baze te lojes “Tetris” duke e kthyer ngjyren ne nje element integral te kompleksit.


Projektimi dhe konceptimi I ketij kompleksi eshte realizuar nga studioja prestigjoze me fame nderkombetare “Dea Studio”. Kompleksi I fazes se pare eshte konceptuar ne dy objekte te ndara nga 11k secila, me distanca optimale, mbi 20 metra. Blloku I banimit me siperfaqe totale 19’000m2, I cili do zhvillohet ne tre faza, ka mbi 55% siperfaqe te gjelberuar, e lire per hapesira te tjera rekreative. Ne zone jane projektuar tre parqe te medha me peme te larta te cilat ofrojne pamje dhe intimitet per cdo apartamet pavaresisht katit apo orientimit.

Te destinuar per te sjelle ndryshimin dhe per t’iu ofruar klienteve tane cilesi te larte jetese duke ndertuar sipas standarteve me te larta ne treg. Objekti i pare ne zone i projektuar sipas nje stili inovator ne fasade dhe infrastrukture. I projektuar nga njera prej studiove projektuese me prestigjoze ne Shqiperi “Dea Studio”, sjell ne tregun e ndertimit jo vetem vlere dhe sukses per bizneset, por edhe standarte te reja ne bashkejetesen ne komunitet.

Per me shume se 1 dekade ne treg, kompania e ndertimit KNC shpk numeron bashkepunime te shumta qe prej vitit 2003 e deri ne ditet e sotme, me investitoret me te medhenj ne Shqiperi. Eksperienca te shumta ne fushen e ndertimit te objekteve civile dhe industriale, projektim ndertesash, konsulence teknike dhe supervision, punime rifiniture te natyres teknike me shumellojshmeri materialesh etj jane disa prej projekteve me te perdorura ne kete studio projektimi. Aktualisht numerohen 6 komplekse banimi dhe 3 godina turistike.