Shitet Vile e pershtatur per hostel !! Tirane

Ambjente Biznesi ne Shitje Data: 14/10/2019 12:04

220,000 Euro

Selling villa fitted for the hostel !!


Selling villa fitted for the hostel !!
It is located in the center of Tirana, near the new bazaar
It is divided into two furnished apartments, with hotel facilities
Provided for daily, weekly and monthly rentals for foreigners and family members
Guaranteed parking for 2 cars.
It is a villa surrounded by doors with a desk, with relaxing and green spaces.
For the maintenance of the hostel is maintained a cleaning, washing, ironing and maintenance worker at the request of the client.
The host is managed by the owner
The sale price is 260,000 euros.
With this price it becomes:
With cash 140,000 euros.
With conversion of up to 120.000 euro with 2 small apartments, expensive car + small apartment


Pagesa 220,000 Euro
Siperfaqa 125.00
Kati 0
Qyteti - Zona Tirane - Ministria e jashte/Pazari i ri/Shkolla e kuqe
Adresa Pazari i Ri, Tirana, Albania
Lexime 481

OKAZION !!
Shitet vile e pershtatur per Hostel per qera ditore, javore mujore per familjare dhe te huaj.
Vila eshte 2 kateshe.
Ka nje siperfaqe trualli prej 116.20m2 dhe siperfaqe totale e ndertimit te dy kateve 125.1m2 dhe me sip. oborri te jashtem 64.5 m2.
Me dokumenta te rregullta hipotekore.
Eshte e rrethuar me porte me vete.
Ndodhet ne qender te Tiranes shume prane Sheshi Avni Rustemi ne PAZARIN E RI
Vila eshte me punime cilesore.
Oborri eshte i shtruar, i gjelberuar, i sitemuar dhe i rrethuar me 2 porta, porte me vete me pult per makina dhe porte per njerezit.
Mund te parkohen dhe 4 makina te vogla ose dy makina te medha.
Eshte e pershtateshme edhe per banim, per fondacion, zyra, klinike dentare, klinike mjekesore, qender estetike dhe fizioterapi etj.
meqenese eshte prane dhe perimetrin e saj ndodhen:
Zona tregtare e rikonstruktuar e pazarit te ri, qendres tregtare dhe historike “TOPTANI” qe proferohen shume nga te huaj, drejtorise policise, rajonit nr 1, zyrave punes, Ministrise se jashtme, qendres spitalore dhe shume institucioneve te tjera.
Cmimi i shitjes:
Nga 260.000 euro qe ka qene, behet:
220.000 euro