Kompleksi Taiwan - Rezervoni per naten e vitit te ri 2020 Tirane

Bar Dhe Restorante Data: 25/01/2020 14:45

Taiwan Complex

Taiwan Complex!
It is one of the most popular and popular complexes in Tirana. Situated in the center of Tirana with a 10,000 m 10. service area, you can find luxury restaurants, bars, bowling, video game areas, clubs and casinos.
Its impressive appearance is one of the motives that it is impossible not to be noticed by foreign passers-by or tourists.
The interior of the restaurant is intertwined between modern and classic with a pleasant atmosphere with attractive lights, tables and comfortable chairs combined with elegance, which convey family warmth to every customer. As for the kitchen, it is the most important part of the complex with a prestigious staff and 12 years of kitchen experience. Enjoy the year-round holidays at the Taiwan Complex, as we take care of the quality of food, the environment and the atmosphere around us.


Pagesa Me Marreveshje
Qyteti - Zona Tirane - Lumi Lana/ Bulevard
Adresa Tirana, Albania
Lexime 461

Kompleksi Taiwan,
Eshte nje nder komplekset me te njohura dhe me te populluara ne Tirane. Ndodhet ne qender te Tiranes me nje siperfaqe sherbimesh prej 10.000 m2, ne te mund te gjeni restorante luksoze, bare, bowling, zone video game, club dhe kazino.
Pamja e tij mbreselenese eshte nje nga motivet te cilet eshte e pamundur qe te mos te vihet re nga kalimtaret apo turistet e huaj.
Ambjenti i brendeshem i restorantit eshte i nderthur mes modernes dhe klasikes me nje atmosfere te kendeshme me drita terheqese, tavolina dhe karrike te rehatshme te kombinuar me elegance, e cila percon ngrohtesi familjare tek cdo klient. Per sa i perket kuzhines, ajo esht pjesa me e rendesishme e kompleksit me nje staf prestigjoz dhe eksperience 15 vjecare ne kuzhine. Shijojini festat e fundvitit ne Kompleksin Taiwan, pasi ne kujdesemi per cilesine e ushqimit, ambjentin dhe per atmosferen qe na rrethon.

Menu e mbremjes se Vitit te Ri 2020!

GALA DINNER
20:30-Aperitivi i mireseardhjes
Prosecco ( jo alkolike), canape e brusketa te ndryshme
20:45-“Te fillojme ngadale”(mesore)
Bresaola me djathe Brie dhe shege
Rose e tymosur me salce erezash dhe Valeriana
Tave Oktapodi me julienne perimesh
21:00-22:30-Antipaste personale
Rosto vici me pesto rukole, filadelfia dhe Spring Rolls
Quinoa me Salmon Gravalax dhe Papaja
23:00-Pjate e pare
Mezzaluna dy ngjyreshe ne shtrat asparagujsh e ragu peshku
00:00 Gezuar me shampanje ne verande
00:30-Pjate e dyte
Turbante Levreku me Karkalec e sote spinaqi
01:20-Sorbeto me grenadine e shege
01:30-Pjate e trete
Gjel Deti i shoqeruar me pershesh tradicional
02:00-Embelsire
Bakllava me arra, semifreddo me fruta pylli dhe kompozim me fruta mix
Pije pa limit
Uje me/pa gaz, Pepsi, My Tea, 7-up, Britvich, Tuborg, Korca, Lemon/Orange soda, Redbull. Vere e kuqe Italiane, Memoro Piccini. Vere e bardhe Italiane, Chardonney Mezzacorona.


PROGRAMI I NATES

20:00-20:45-MUZIKE DJ NE SFOND
20:45-21:50-EMI BOGDO DHE SAIMIR CILI
22:00-22:30-PERFORMANCE FOLKLORIKE
22:35-23:20-MARCELA CIBUKAJ
23:30-23:50-STRIN GIRLS HARQE SHOW
00:00- BABAGJYSHI ME DHURATA DHE SHAMPANJE
00:30-01:30- ALI PASHE TEPELENA-VALLE E POTPURI
01:35- MBYLLJE SAIMIR CILI DHE MUZIKE ME DJ