Prohibition Speakeasy Bar Tirana Tirane

Prohibition Speakeasy eshte bari me i pazakonte ne Tirane, frymezuar nga ngjarjet e viteve ‘20 ne SHBA. Prohibition, quhet bari i ri ne zemer te Bllokut. Ketu ofrohet risia e kokteileve qe nuk gjendet ne asnje vend tjeter, cilesia e pare e alkoolit, pa ndjere presionin e te pasurit nje ‘dress code’ darke, duke vleresuar mbi te gjitha rehatine. Nga atmosfera qe krijohet mes klienteve, duket me shume sikur je midis miqsh dhe ke rezervuar te gjithe lokalin per vete, edhe pse dicka te tille mund ta besh vertet.

Pse te zgjidhni “Prohibition” bar

Ne “Prohibition” bar provon nje eksperience unike. Futesh ne nje ambient dy katesh, te ngrohte, te mbledhur, pak te erret, ku mbizoteron dekor druri. Muzika e zgjedhur ne sfond i perket me se shumti rrymes soul. Ulesh ne tavoline dhe gjen nje menu pijesh ndryshe. Te ashtequajtura, kokteile te “prohibicionit” - jane te frymezuara pikerisht nga ajo periudhe dhe nga deshira per te konsumuar dicka cilesore. Nese zgjedhja jote nuk eshte kokteili, por nje gote klasike vere, edhe kjo vjen ndryshe ne “Prohibition”- vere e ngrohte sipas tradites se vendeve skandinave, jo vetem e vera e kuqe por edhe ajo e bardhe. Pak fantazi dhe art jo vetem nga menuja, po edhe nga stafi qe sherben me nje uniforme ‘chic’, stil i viteve 20. Mendon se e ke pare te gjithe ambientin kur ne nje cep te lokalit te kap syri nje pale shkalle, te cilat te cojne ne nje kat te trete nentokesor, nje ambient me privat, me oxhak dhe me banakun e vete perkates. Ne njeren ane te dhomes ndodhet nje kend i madh, nje vend ideal per tu mbledhur mes miqsh per nje event, duke pasur gjithe ambientin ne dispozicion, pa u shkeputur nga muzika e katit me siper qe degjohet ne sfond.

Ne “Prohibition” mund te kalosh dhe ne pushimin e drekes apo pas perfundimit te orarit te punes, per t’u shkeputur pak nga zhurma e njerezve qe gumezhijne neper bllok apo nga trafiku, nderkohe duke shijuar pijen tende te preferuar, tashme jo te ndaluar, por te servirur ne stilin me unik. Nese jeni ne Tirane mos e humbisni nje eksperience te tille.

Njoftime te Ngjashme