Plazhi i Ksamilit Sarande

Vende Me Vlera Turistike Data: 11/07/2016 23:08

25 Euro

  • Plazhi i Ksamilit


Pagesa 25 Euro
Qyteti - Zona Sarande -
Adresa Ksamil
Lexime 3156

Ksamili perfaqeson nje prej vendpushimeve bregdetare me te frekuentara gjate veres. Qyteza e vendosur ne skajin jugor te vendit ofron plazhe te vogla e te pastra, nder me te bukurat e bregdetit Jonian. Shume vizitore e perzgjedhin Ksamilin per magjine e ishujve dhe qetesine. Plazhet e vendosura vetem pak km ne jug te qytetit te Sarandes dhe shume prane Parkut Kombetar te Butrintit i lejojne pushuesve akses te lehte per keto dy destinacione te jetes se mbremjes dhe turizmit kulturor.