Shitet Shtepi Banimi me 2 Kate + Oborr (225 m2) tek Pazari i Ri (me Dokumentacion te Rregullt) Tirane

Shtepi ne Shitje Data: 28/05/2020 14:52

2-storey residential house for sale + yard (225 m2) at the New Bazaar (with proper documentation)

2-storey residential house for sale + yard (225 m2) at the New Bazaar (Among the Most Preferred Areas of Tirana - Second Line of the Road Offer Calm) with Regular Property Documentation | Granted for Immigration Reasons - Perfect For Housing, Very Accessible With Every Main Point Of The City | All Functional Installations ***** (Permission can be obtained to raise 3 floors Villa (according to the urban plan) and land parameters) ****

Q1872

Sharing Data:

1st floor:
- 2 bedrooms
- Salon
- Kitchen
- Toilet

Floor 2:
- Bedroom

- Land area: 225 m2
- Residential area: 96 m2
- Year of Construction: Q1980

Characteristics:

- 2-storey house at the New Bazaar (Str. Riza Cerova) Permission can be obtained to raise 3 floors Villa (according to the urban plan) and land parameters
- Perfect location 3 km from the center of Tirana and 250 meters from the New Bazaar
- Easily Easy
- This property is valued from the geographical position where it is located, both from the right distance to the highway and surrounded by one of the quietest alleys in this segment.
- Regular ownership documents
- Sold for immigration reasons

Price: 200,000 Euros (negotiable)

Tel or WhatsApp: 0692238499


6541

05 19 2020


Pagesa 200,000 Euro
Dhoma | Kuzhine 3+1     Mobilimi Bosh
Siperfaqa 225.00
Kati 2
Qyteti - Zona Tirane - Ministria e jashte/Pazari i ri/Shkolla e kuqe
Adresa Rruga Riza Cerova, Tirana, Albania
Lexime 6755

Shitet Shtepi Banimi me 2 Kate + Oborr (225 m2) tek Pazari i Ri (Nder Zonat me Te Preferuara te Tiranes - Vije e Dyte e Rruges qe ofron Qetesi) me Dokumentacion te Rregullt Pronesie | Jepet per Arsyje Emigrimi - Perfekte per Banim, Shume e Aksesueshme me Cdo Pike Kryesore te Qytetit | Instalimet te Gjitha Funksionale *****(Mund te merret leje per te ngritur 3 kate Vilen( sipas planit urbanistik) dhe parametrave te tokes)****

Q1872

Te Dhenat e Ndarjes:

Kati 1:
- 2 Dhoma Gjumi
- Sallon
- Kuzhine
- Tualet

Kati 2:
- Dhome Gjumi

- Siperfaqe Trualli: 225 m2
- Siperfaqe Banimi: 96 m2
- Viti i Ndertimit: Q1980

Karakteristikat:

- Shtepi 2 Kateshe tek Pazari i Ri (Rr. Riza Cerova) Mund te merret leje per te ngritur 3 kate Vilen( sipas planit urbanistik) dhe parametrave te tokes
- Vendndodhje Perfekte 3 km me qendren e Tiranes dhe 250-metra nga Pazari i Ri
- E Aksesueshme Lehte
- Kjo pasuri eshte e vleresuar nga pozicioni gjeografik ku ndodhet, si nga distanca e duhur me rrugen automobilistike dhe e rrethuar ne nje nga rrugicat me te qeta ne kete segment
- Dokumenta te rregullta pronesie
- Shitet per arsye emigrimi

Cmimi: 200.000 Euro (i diskutueshem)

Tel ose WhatsApp:


6541

19/05/2020