Okazion: (KOMPLEKSI GRAND - 7 min te Amb. Amerikane) - 3+1+2WC+Bllk (148 m2) Totalisht i Investuar - Super Pamje Tirane

Shtepi ne Shitje Data: 21/04/2021 20:52 Post Id: 28549


extra info
Pagesa 131,000 Euro
Dhoma|Sallon 3+1     Mobilimi E Mobiluar
Siperfaqa 148.00
Kati 8
Qyteti - Zona Tirane - Ali Demi/Tregu Elektrik
Adresa Rruga Todi Shkurti, Tirana, Albania
Lexime 298108

***Ne vendndodhje Fantastike (KOMPLEKSI GRAND - me dalje ne kembe per 7 min te Ambasada Amerikane) Apartament 3+1+ 2 Tualete dhe Ballkon ( Sip. Totale: 148, 4 m2)
- Totalisht i Investuar para 5 vitesh, me SUPER PAMJE te Lire, Orientimi JUG- LINDJE, Struktura shume e rregullte, Marka "AEG" cdo pajisje A+++, Stil Bashkekohor

* Per nje jetese te Qete dhe serisht shume afer zonave qendrore - Me kembe eshte 7-10 min larg Ambasades Amerikane, Shkolles se Baletit dhe max 20 min me kembe larg Pazarit te Ri.

Q2688

Te dhenat e ndarjes

-  1 Soxhorno  bashke me Kuzhinen, me dalje ne Balllkon
-  3 Dhoma Gjumi, me dalje ne Ballkon ( Dhoma e ciftit ka dhe 1 Garderobe )
-  1 Korridor
-  2 Tualete
-  1 Ballkon i madh me Pamje
-  1 Depo

- Siperfaqja Totale :  148, 4 m2
- Siperfaqja Neto Totale e Certifikuar : 129, 16 m2
- Kati i 8- te,  ( Kati 7 Banim)
- Katet e Pallatiti : 9
- Pallat me Ashensor
- Viti i Ndertimit: 2007
- Brenda Kompleksit "GRAND"


* Apartamenti do te shitet i mobiluar dhe me pajisje plotesisht pervec gjerave te specifikuar meposhte.

* Pervecse Zona ofron mundesine e Parkimit,  mund te ofrohet dhe nje Garazh me Qera 5,000 All/ ne muaj, ne katin -1 te pallati perballe

Te dhena me te detajuara

Apartamenti

- Apartamenti ka Strukture shume te rregullte dhe cdo dhome ka dalje ne Ballkon
- Pamje Panoramike e lire, mbi Vilat private dhe Gjelberimit
- Orientimi perfekt JUG- LINDJE, ndricim natyral gjate gjithe dites

- Para 5 vitesh eshte bere Investimi ne apartament (mobilimi, linjat e reja elektrike hidraulike, izolimet, Kondicionerat, parketi, dyer dritare, tualetet hidrosanitaret, pajisjet etj)
-  Apartamenti eshte shtruar me Parket AC5
- Pajisur me Kondicionera Inverter Ekonomike ne cdo ambient,  "FUJI Inverter"
- Dyer dhe Dritare GJERMANE Dopio Xham Plastike me 3 Hapje
- Cdo pajisje Elektroshtepiake te Kuzhines jane ne gjendje shume te mire, jane te reja dhe te gjitha te markes cilesore "AEG" ( Furra, Pianura, Aspiratori, Mikrovala, Frigoriferi, Lavastovilja)


- Dhoma e Gjumit e Ciftit eshte extra e izoluar Me Izolim akuatik dhe termik me shtrese lesh guri dhe Gips me apartamentin ngjitur
- Dhoma e gjumit e Ciftit ka dhe nje garbderobe
- Cdo dhome gjumi merr shume drite nga Ballkoni
- Cdo dhome eshte pajisur me Kondicioner

- Tualetet jane te Investuara, veshur me pllake Gres Porcelan dhe Hidrosanitaret e reja dhe Cilesore 
- Njeri nga Tualetet ka vaske hidromasazhi dhe tualeti tjeter ka kabine dushi


Kompleksi  dhe Pallati
- Nje nga Ndertimet me Cilesore,  me ambiente te perbashketa te mirembajtura, me Administrim te mire
- Banoret ne Pallat jane 90% familjare dhe te qete
- Kompleksi ka cdo fasilitet te mundshem prane ( furre buke, shkolla, kopshte, urbane, markete, restorante etj)
- Kompleksi ka shesh/ambient dhe me stola  perpara ku luajne femijet
- Vend i sigurte pasi rreth e rrotull bizneset kane kamera dhe sistem sigurie
- Avantazh eshte dhe mundesia e PARKIMIT ne zone dhe dhe GJITHASHTU ofrohet mundesia e Garazhit me qera ne pallatin perballe, ne cmimin 5000 lek ne muaj, ne katin -1.

**Gjerat e vetme qe do te hiqen nga apartamenti jane
Dhoma e gjumit e ciftit ( pervec garderobes),  2 dysheket teke, lavatricja dhe tharesja


Cmimi: 131, 000 Euro 

- Cmimi esht ekazion pasi Cmimi per m2 Se bashku me te gjithe investimin, mobilimin dhe  Pajisjet , Cmimi per m2 Shkon ~ 875 Euro/m2
- Nese nuk do llogaritej investimi i ri, kompletimi, mobilimi dhe pajisjet qe kane kushtuar Rreth 20.000 Euro, por Do blihej, njesoj sikur te merrej nga Firma e ndertimit, Cmimi per m2 shkon  131.000Euro -20.000= 111.000 ÷ 149m2 = * 744 Euro/m2 *


Tel ose WhatsApp:292268

05/04/21