Benefitet e kurseve ONLINE - Tirana Center of Technology Tirane

Oferta Kurse Profesionale Data: 21/03/2020 13:56

20,000 Leke

  • Benefitet e kurseve ONLINE - Tirana Center of Technology


Pagesa 20,000 Leke
Qyteti - Zona Tirane - Rruga e Durresit/Zogu i zi
Adresa Rruga e Durresit, Tirana, Albania
Lexime 91

Ne jemi gjithmone ne kerkim te ideve se si te kalojme kohen tone te lire, sidomos nese jemi duke qendruar ne shtepi. Nje mundesi shume e mire eshte te mesuarit online. E dime qe shume veta nuk jane te familjarizuar me kete metode mesimi, por nuk keni asnje arsye pse te terhiqeni mbrapa, madje kane shume avantazhe.
Me poshte jane disa nga benefitet kryesore qe mesimi online ju ofron studenteve.

Nje larmi e madhe kursesh per te zgjedhur – nese mendoni se kurset online do ishin te paketa, ne ne TCT ofrojme nje game te gjere mundesish per te zgjedhur. Disa nga kurset qe mund te ndiqni online jane: 1. C++, 2.Java, 3.Front End Development, 4.Web Design, 5.Administrim Server Linux, 6.Administrim Server Windows, 7.Databaze, 8.Ms Excel, 9.C# , 10.Python

Kosto me e ulet – nese doni te ndiqni nje kurs online nje benefit shume kryesor eshte se ju mund te kurseni deri ne 10.000 Leke te reja. Cmimi i kurseve ne TCT nese i ndiqni fizikisht jane 30.000 Leke te reja ose 240 Euro, ndersa ndjekja e mesimit online kushton 20.000 Leke te reja ose 160 Euro.

Komunikim direkt me instruktoret - shumica keqkuptohen kur degjojne per mesime online pasi mendojne se do ta ndjekin thjeshte nga nje video e regjistruar, por jo. Ne TCT kursi zhvillohet duke e degjuar instruktorin live dhe ne cdo moment ti ke mundesi ta pyesesh per paqartesit qe mund te kesh. Online software lejon qe instruktori te futet ne kompjuterin tend per te te ndihmuar, por edhe ti mund te futesh ne kompjuterin e instruktorit. Pra eshte njesoj si te jeni prane fizikisht.

Fleksibilitet – duke studiuar nepermjet internetit, ju zgjidhni mjedisin tuaj te te mesuarit qe funksionon me mire per nevojat tuaja, qofte dhoma juaj e gjumit, studioja juaj apo kafeneja e qete e preferuar. Ku ka me mire se te investosh per te ardhmen tende thjeshte duke qendruar ne krevat. Gjithcka qe ju nevojitet eshte nje kompjuter ose tablete dhe nje lidhje interneti. Kjo pavaresi e lokacionit eshte nje perfitim masiv, shpesh i nenvleresuar i mesimeve ne internet.

Avantazh kohor – le ta pranojme, te gjithe kemi probleme me vonesen. Sa here na ka ndodhur mos te arrijme orarin e leksioneve, seminareve apo dhe te punes per shume arsye te ndryshme. Ky problem eshte i zgjidhur me kurset online, pasi nuk eshte e nevojshme te udhetosh per ne klase, qe do te thote me pak kohe e kaluar neper autobuse, me pak kohe duke menduar nese ka trafik apo jo, nese do te bjere shi apo do te bllokohen rruget.

Perqendrim me i larte dhe vete-disipline – shume njerez e kane te veshtire te perqendrohen nese kane dhe persona te tjere afer tyre. Fleksibiliteti qe te jep mesimi online duke e zgjedhur ti mjedisin qe do ta ndjekesh, te krijon mundesine qe ti te jesh ne nje ambient qe mund te perqendrohesh shume lehte. Gjithashtu kursi juaj online jo vetem qe do t'ju mesoje, por njekohesisht do t'ju ndihmoje te beheni me te vete-motivuar dhe me te vete-disiplinuar, nje tipar qe do t'ju beje te qendroni me gjate ne vendin e punes dhe do t’ju sherbej ne shume fusha te tjera.

Ju mirepresim ne TCT,

Vendndodhja: Rr. Durresit perballe gjimnazit Qemal Stafa, (siper Bankes BKT) Kati 5
Tel:
Website: tct.edu.al
Webmail: info@tct.al
Email: tirana.it.tct@gmail.com
Instagram: @tirana_center_of_technology
( www.instagram.com/tirana_center_of_technology/?hl=en )
Facebook: Tirana Center of Technology
(www.facebook.com/TCT.kurse.IT/)